bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

Główne menu służące do przeglądania opublikowanych informacji zlokalizowane jest w lewej części strony BIP. Aby wyświetlić wybraną informację na ekranie należy ją wskazać i aktywować w menu.

Prócz stron zawierających informacje publiczne w menu znajdują się również działy obowiązkowe w BIP tj.:

  • Redakcja BIP - wykaz redaktorów BIP oraz ich dane kontaktowe
  • Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów
  • Statystyki BIP - graficzna informacja o dziesięciu najpopularniejszych dokumentach oraz informacja o ilości wszystkich dokumentów i ilości ich wyświetleń
  • Instrukcja korzystania z BIP - niniejszy dokument
  • Pozostałe informacje - informacje na temat danych publicznych nie ujętych w BIP

Na dole znajduje się również odnośnik do historii zmian wprowadzonych na stronie oraz możliwość wydrukowania przeglądanej informacji.

Każdy dokument usunięty z BIP trafia automatycznie do rejestru stron usuniętych z podaniem powodu jego usunięcia skąd istnieje możliwość jej przywrócenia.

W lewym górnym rogu strony znajduje się moduł wyszukiwania. W polu tekstowym należy wpisać szukaną frazę i zatwierdzić enterem lub wybrać znajdujący się po prawej stronie pola tekstowego przycisk. Istnieje możliwość przeszukiwania dokumentów aktualnych jak również archiwalnych.

Trzy literki "AAA" umieszczone w prawym górnym rogu ekranu umożliwiają dopasowanie wielkości czcionki tekstu wyświetlanego na stronie. Pozwala to na poprawienie czytelności wyświetlanych informacji.

Pod głównym menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do strony głównej portalu BIP zlokalizowanej pod adresem www.bip.gov.pl.Opublikował: Jarosław Krzysztan
Publikacja dnia: 29.03.2012
Podpisał: Jarosław Krzysztan
Dokument z dnia: 22.03.2012
Dokument oglądany razy: 2 081